Děčín a Kolín 2016

Dvě nepostupové soutěže, které patří mezi největší v Čechách. Děčín pro velké formace, Kolín pro sóla, dua a miniformace. Tedy akce na které by žádný mažoretkový oddíl neměl chybět. Obou akcí se samozřejmě zúčastnil i náš oddíl mažoretek, kdy do Děčína vyjely poprvé pohromadě všechny tři naše věkové skupiny, tedy děti, juniorky a seniorky. Jelo se autobusem, který do plného počtu zaplnily rodiče a fanoušci, prostě super. V Děčíne se první představila naše nejmladší skupina zařazená do kategorie děti. Tato skupina měla před sebou těžký úkol, jelikož měly dalších 9 soupeřů a klání se dělo tudíž ve dvou kolech. V prvním kole se holčičky početného pole nezalekla, přestože vystupovala jako prvním a podala slušný výkon, který jim s přehledem stačil na postup do finálového kola. Zde pak byl start obrácený a děvčátka vystoupila na závěr startovního pole. Přestože výkony soupeřů byly vynikající, naše svěřenkyně se jich nezalekla a v naprosté pohodě zajela výborný výkon, který jim vynesl příčku nejvyšší, tedy zlato. O pár hodin později přišly na řadu juniorky, které dle daných pravidel vystoupila v kategorii Ellite se svoji choreografií Harry Potter. Přes podaný slušný výkon to ale na medailovou pozici nestačilo. Konkurence byla opravdu veliká. Stejně dopadla i seniorská skupina, která vystoupila v závěru soutěže taktéž v kategorii Ellite. Přestože starší skupiny na medaile nedosáhla, tak získala další nenahraditelné zkušenosti a postřehy, které budou v dalším působení zohledněny.

Kolín. Do tohoto města vyrazilo celkem 5 našich členek, která se představila v 4 sólech a jednom duu. Přes obrovskou konkurenci která v Kolíně panuje, startují zde špičkové české týmy, ale i týmy z Moravy, které soutěž ještě více obohacují. Vystoupení členek SKN předčilo mé očekávání a přestože jsme byli malá výprava, tak děvčata a tím i náš klub. určitě pozornost získal a to v tom dobrém slova smyslu. Z pěti startů si naše mini výprava odvezla 1x stříbro, 3x bronz a 1x 4. místo. Zároveň děvčata předvedla ve svém věku úžasné schopnosti ohledně česání a líčení, které si zajistili sami svépomocí. Výsledky jsou vidět v naší fotogalerii. Je prostě vidět že kdo chce, tak se snaží hledat možnosti jak nejlépe, kdo nechce, hledá záminky a důvody proč to asi nepůjde. Jsem rád že máme v týmu takové talenty s ochotou pro sebe, ale hlavně i pro druhé něco udělat a dělají to. Jen tak dál a těším se že příští rok budu moci psát o větší výpravě do Kolína a možná i o úspěších nejvyšších. Děvčata na to mají, jen se toho nebát.

PD.